VADOPLEX impulssipumppu

VADOPLEX impulssipumppu kotihoidon käyttöön esim. haavahoitoon tai turvotuksen hallintaan nyt myös vuokrasopimuksella

Ajankohtaista - VADOPLEX impulssipumppu kotihoidon käyttöön esim. haavahoitoon tai turvotuksen hallintaan nyt myös vuokrasopimuksella

 

VADOplex AV-impulssipumppu on nyt mahdollista saada kotihoidon käyttöön vuokraussopimuksella/maksusitoumuksella esim. haavanhoidon tehostamiseksi, nekroosin ja syvän laskimotukoksen ennaltaehkäisyyn korkean riskin potilailla, turvotuksen vähentämiseen ala- tai yläraajoissa leikkauksen jälkeen, katkokävelyn tai muiden raajojen verenkiertohäiriöiden aiheuttamien käyttöaiheiden hoitamiseen.

Toimitamme laitteen sairaalaosastolle tai lääkärin määräyksestä suoraan kotiin asiakkaalle. Vuokrahinta sisältää yhden parin jalka- tai käsimansetteja.

0
Feed

Jätä kommentti